Poczuj magię Dominikany i przenieś się z nami na rajską wyspę

Dominikana to wyspa na Karaibach, która zaczaruje każdego od pierwszej sekundy. To jednak nie tylko bajeczne krajobrazy, tropikalna roślinność, słońce i dzikie plaże. Ta wyspa żyje muzyką i tańcem!

Na Karaibach czas płynie inaczej. W powietrzu unosi się magia gorących rytmów i wszechobecnego ruchu. Nie bądźcie zaskoczeni, jeśli chwilę po lądowaniu w hali przylotów zauważycie, że obsługa lotniska przy pracy… nuci najpopularniejsze miejscowe utwory. Mieszkańcy śpiewają i tańczą wszędzie, nawet w sklepowej kolejce. Wyspa po prostu żyje muzyką. Dzięki niej zawsze coś się dzieje, a wszędobylska roślinność, kolorowe domy i stroje, plaże i słońce to dla tańca idealna sceneria.

Dominikańczycy są twórcami jednych z najbardziej znanych na świecie rytmów karaibskich – bachaty i merengue. Usłyszeć można je wszędzie. Muzyka do bachaty została stworzona w wiejskich i rolniczych rejonach wyspy oraz przez służących z bogatych domów. Tworzyli muzykę na łatwo dostępnych przedmiotach, które najczęściej nie były instrumentami.

– Istnieją 3 podstawowe style bachaty: to dominicana, moderna i sensual. Taniec rozliczany jest na 4, a krok podstawowy jest dosyć prosty. Nazywa się box step i są to następujące po sobie kroki, które powodują przemieszczanie się na boki oraz do przodu i do tyłu. Chodzi o odpowiednie ruchy bioder, to klucz do szybkiej nauki bachaty – mówi Marta Zaldivar Brito z duetu Los Fashion, instruktorka ze szkoły Danceworld by Agnieszka Kaczorowska. To jedno z niewielu miejsc, gdzie można znaleźć kompleksowy kurs tańca prosto z Dominikany.

Merengue swoją nazwę zawdzięcza prawdopodobnie… ciastku z cukru i białka, znanemu szerzej jako po prostu beza. Według mieszkańców Dominikany merengue jest kombinacją dwóch tańców: afrykańskiego i menueta francuskiego, z przełomu XVII i XVIII wieku.

– Kiedyś tańczono je w kole i zachowywano odpowiednie odstępy, ale dziś tańczy się je w parach, bardzo blisko siebie, a znakiem rozpoznawczym są również ruchy bioder. Podczas tańca powinniśmy być wyprostowani, a nogi mieć lekko ugięte. Bardzo istotne są też rytmiczne i dynamiczne ruchy stóp – tłumaczy Marta Zaldivar Brito.

Dominikańczycy to ludzie weseli, którzy uwielbiają dobrą zabawę i taniec. Co ciekawe bawią się wyśmienicie przy utworach, które opowiadają smutne historie. Teksty piosenek ich najpopularniejszych twórców poruszają trudne tematy, takie jak niespełniona miłość, rozstania, czy nawet choroby i śmierć. Muzyki i tańca uczą się od najmłodszych lat, a gdyby w ich życiu nagle tego zabrakło, odczują to tak, jak odcięcie tlenu.

Najbardziej charakterystycznym dla tego kraju widokiem są tańczący mieszkańcy w kolorowych strojach. To właśnie w lutym we wszystkich większych miastach Dominikany odbywają się niezwykle barwne pochody karnawałowe, a tłumy tubylców i turystów tańczą o każdej porze dnia i nocy!

Wybierz się z nami prosto na Karaiby i poczuj na parkiecie magię rajskiej wyspy!

Kurs DOMINIKANA startuje w sobotę o godz. 10. Zajęcia prowadzi duet Los Fashion – rodowity Kubańczyk Raydel i Martica.

Już podczas pierwszych zajęć opanujesz podstawowe techniki, które wzbogacisz swoimi propozycjami tworząc swój osobisty styl. Nie ma znaczenia czy tańczysz już od lat, czy dopiero odkrywasz swoją fascynację tańcem, czy po prostu chcesz miło i aktywnie spędzić czas.

Zapraszamy!

Skontaktuj się z nami!

Jak możemy Ci pomóc? Masz dodatkowe pytanie? Chcesz umówić się na indywidualną lekcję?
Jesteśmy do Twojej dyspozycji. Zamienimy każdą niepewność w wyczerpującą odpowiedź.

Nasza lokalizacja

ul. Kijowska 7
03-743 Warszawa