Jak wybrać odpowiednią grupę taneczną dla dziecka?

Poczucie własnej wartości, łatwość w nawiązywaniu kontaktów i radość – wszystko to rodzice chcą zapewnić swoich pociechom w czasie dorastania. Te umiejętności można wyćwiczyć… w tańcu! Jak wybrać odpowiednią grupę dla swojego dziecka, która spełni wszystkie nasze wymagania? Na co zwrócić uwagę przy zapisach?

Nauka kroków i ruchów tanecznych uczy świadomości własnego ciała nie tylko dzieci, ale również młodzież. Prawidłowa postawa i poczucie rytmu to jedne z najważniejszych zalet tańca od najmłodszych lat. Ta aktywność wspomaga nie tylko rozwój fizyczny, ale też psychiczny. Dzięki poznawaniu wielu stylów tanecznych, od standardowych po latynoskie, najmłodsi uczą się też różnych kultur i otwartości. Z kolei uczestnictwo w zajęciach grupowych sprzyja nawiązywaniu relacji. Przyjaźnie powstające między dziećmi na lekcjach sprawiają, że przychodzą na nie z jeszcze większą przyjemnością.

Odpowiedni czas

Na taniec nigdy nie jest za wcześnie. Już nawet w wieku 2, 3 lat dzieci zaczynają bawić się ruchem. Kiedy zdecydujemy się zapisać pociechę na taniec, ważnym krokiem jest wybór odpowiednich godzin zajęć. Zwróćmy uwagę na to, by dzień, w którym planujemy odwiedzać szkołę, nie był nadmiernie wypełniony innymi obowiązkami. Dajmy dziecku chwilę oddechu i czas nawet na zwykłe ponudzenie się. Niech taniec stanie się wyczekiwaną przyjemnością, a nie kolejnymi zajęciami w pośpiechu. Zanim podejmiemy ostateczną decyzję, sprawdźmy, czy lekcje dobrze wpasują się do naszego rodzinnego kalendarza.

Dobra zabawa to podstawa

Sam zwrot „nauka tańca” może czasem zniechęcać dzieci do zaangażowania się. Wszystko przez skojarzenie nauki z obowiązkiem. Co może jednak obudzić w nich pasję do uczestnictwa w zajęciach? Wplecenie zabawy do wszystkich lekcji! Dzięki grom ruchowym najmłodsi wciąż będą rozwijać się fizycznie, bardzo dobrze się przy tym bawiąc. Po takiej rozgrzewce płynne przejście do choreografii pozwoli najmłodszym spożytkować drzemiącą w nich energię. Wykorzystajmy opcję bezpłatnych lekcji próbnych, by zobaczyć, jak nowe zajęcia podobają się dziecku oraz jak odnajduje się w grupie. By z takiej lekcji skorzystać w Danceworld wystarczy napisać wiadomość na adres recepcja@dwbak.pl z informacją, którą grupę wybraliście.

Nauczyciel przyjacielem

Bardzo ważną częścią wszystkich zajęć z dziećmi i młodzieżą są instruktorzy. Zaangażowany trener z przyjaznym podejściem do swoich podopiecznych sprawi, że zajęcia staną się przyjemnością dla uczestników. W grupach z niewielką liczbą dzieci nauczyciel będzie też w stanie dokładnie śledzić postępy każdego ucznia, którymi podzieli się z rodzicami. Warto porozmawiać z nim osobiście, zapoznać z dzieckiem i zobaczyć, jakie nastawienie do nowego nauczyciela ma nasza pociecha.

Dobre nawyki

Szkoła powinna pomagać rodzicom wyrobić dobre nawyki u dzieci. Sam taniec nauczy gracji i odpowiedniej postawy. A co z odżywianiem? Warto, by trenerzy szkolili również w zakresie zdrowych posiłków, a szkoła zapewniała podopiecznym wodę i przekąski. Gdy dziecko zobaczy, że koledzy i koleżanki z grupy chętnie sięgają po owoce i jogurty z musli, samo przekona się do wybierania tych produktów.

Skontaktuj się z nami!

Jak możemy Ci pomóc? Masz dodatkowe pytanie? Chcesz umówić się na indywidualną lekcję?
Jesteśmy do Twojej dyspozycji. Zamienimy każdą niepewność w wyczerpującą odpowiedź.

Nasza lokalizacja

ul. Kijowska 7
03-743 Warszawa